Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 305778
 • Bal karnawałowy

  13 stycznia 2018 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dekoracja sali przygotowana przez samorząd szkolny i panie uczące plastyki wprowadziła dzieci w wesoły nastrój, zachęcający do wspólnej zabawy. 
  Uczniowie przebrani w kolorowe stroje, bawili się znakomicie i z radością prezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję przebrania. Podczas zabawy przeprowadzono wiele konkursów, "taniec z krzesełkami", "taniec z balonem", „taniec na gazecie”. Między tańcami można było przekąsić coś słodkiego. Po trzygodzinnej zabawie i tanecznych szaleństwach naszych milusińskich odwiedził Mikołaj i rozdał paczki. Wszyscy super się bawili i choć zmęczeni i wyczerpani nie mieli ochoty wracać do domu. 
  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie poczęstunku!


  opracowała Marzena Juszczyk

 • ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI

   

   

  Mam dla Ciebie, drogi Uczniu propozycję nie do odrzucenia.

  Wykonaj dwie ilustracje do wybranej przez Ciebie książki, którą przeczytasz podczas ferii zimowych. Połączysz pożyteczne z przyjemnym.

  Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni!

   

  Bibliotekarz

  Beata Wrotniak

   

 • 26 finał WOŚP

   

       11 stycznia w naszej szkole odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku licytację poprowadził niezastąpiony pan Artur Struś. Wielu uczniów w tym dniu wróciło do domu z fantami oraz z poczuciem, że pomogą w leczeniu noworodków. Bardzo dziękujemy mamom, które upiekły pyszne ciasta. Rekordem była sprzedaż ciasta za 340 zł! Dziękujemy za udział w akcji i do siego roku! Z licytacji i zbiórki zebraliśmy 4010,69zł. Brawo!!!
  Marzena Juszczyk

 • Harmonogram dowozu uczniów w dniu 13 stycznia (sobota) na godzinę 12.00

  Chudaczewko - 11:00

  Mazów - 11:03

  Wilkowice - 11:10

  Staniewice - 11:15

  Nosalin - 11:25

  Staniewice - 11:30

  Tyn - 11:35

  Staniewice - 11:38

  Pieszcz - 11:43

  Pałówko - 11:50

  Pałowo - 11:53

  Pieszcz - 12:00

   

  ODWÓZ

  Pieszcz - 15:30

  Staniewice - 15:50

 • Zajęcia dodatkowe zerówczaków

  Wzorem roku ubiegłego dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w zajęciach dodatkowych, na których poznają niecodzienne sposoby wykorzystania artykułów codziennego, domowego użytku.

  W tym roku sprawdzaliśmy, które przedmioty toną, a które unoszą się na wodzie i czy łódka z plasteliny może pływać. Mieszaliśmy kolory i sprawdzaliśmy co powstaje o ich połączeniu. Dowiedzieliśmy się co powstanie z mąki, soli i wody i jakie dzieła sztuki można z powstałej masy tworzyć, poznaliśmy również sposoby barwienia masy solnej. Zbudowaliśmy także wulkan i przy użyciu zwykłych kuchennych artykułów stworzyliśmy lawę. Było sporo zabawy i zdziwionych min, ale przed nami jeszcze kilka niespodzianek.

                                                                                                                                                Kornelia Pituła

 • Świąteczne wspomnienia

   

  Wprawdzie od Świąt Bożego Narodzenia nie minęło wiele czasu ale warto przypomnieć sobie jak przedszkolaki przygotowywały się do tych magicznych dni.

  Nasze przygotowania zaczęliśmy już 2.12.2017r. wycieczką do Fabryki Bombek w Koszalinie. Następnie 6.12.2017r. odwiedził nas Święty Mikołaj i dla wszystkich dzieci zostawił Kalendarze Adwentowe. Wspólnie ustroiliśmy naszą sale i oczywiście przedszkolną choinkę. Natomiast w ramach prezentów świątecznych upiekliśmy pierniczki, które następnie samodzielnie ozdobiliśmy i wręczaliśmy sobie nawzajem podczas szkolnej wigilii. A szkolna Wigilię spędziliśmy z klasą I, był oczywiście opłatek, życzenia, a na stołach tradycyjne potrawy. Nie zabrakło nas również na szkolnych Jasełkach i kolędowaniu. Tym wesołym, ciepłym i rozśpiewanym nastrojem zakończyliśmy stary rok.

  Kornelia Pituła.

   

 • Zabawa karnawałowa

       13 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa w godz.12.00-15.30. Mile widziane przebrania. Dzieci, które nie uczęszczają do naszej szkoły mogą otrzymać paczki w trakcie zabawy, pod warunkiem, że rodzice sami je zakupią wcześniej i dostarczą do sekretariatu

  .  

  ZAPRASZAMY!

 • 26  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

   

  11 stycznia o godz 10.00 w naszej szkole odbędzie się kolejny już finał WOŚP. Bardzo prosimy o przynoszenie fantów, ciast oraz wszystko to co można wylicytować. Uczniów prosimy, aby w tym dniu przynieśli pieniążki. Serdecznie zapraszamy!

   

 • Jasełka 2017

 • Wigilia  w klasie IV


      
          21 grudnia uczniowie klasy IV spędzili mile czas wraz z kolegami i koleżankami dzieląc się opłatkiem na wigilii klasowej. Niejednej osóbce zakręciła się łezka podczas składania sobie życzeń.Były to niezapomniane chwile, które wprowadziły nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 

  Marzena Juszczyk

 • „Świąteczna paczka 2017”

   

   

  „ Człowiek jest wielki

  nie przez to, co ma,

  nie przez to, kim jest,

  lecz przez to,

  czym dzieli się z innymi.”

   

        Wolontariusze oraz 3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu kolejny raz zorganizowali akcję na rzecz osób potrzebujących wsparcia, pod nazwą „Świąteczna paczka”. Cieszymy się, że nadal możemy liczyć na mieszkańców, którym losy ludzkie nie są obojętne. Od Was drodzy Państwo uczymy się, że warto pomagać innym. Serdecznie dziekujemy wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie materialne i finansowe. Dzięki Państwa ofiarności udało nam się zorganizować 11 paczek dla rodzin z naszego środowiska. Bez Waszej ofiarności to by się nie udało!

         Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Panu  Zbigniewowi Melon- dyr. GS w Postominie, za pozwolenie na zbiórkę żywności w sklepach w Postominie i w Pieszczu, Pani Joannie Sobczyk, właścicielce sklepu ABC w Pieszczu oraz Państwu Bogumile i Jackowi Wituszyńskim, włascicielom sklepu ABC w Postominie.

            Dziękujemy i życzymy wszystkim wesołych, zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2016 Roku.

                                                                                     dh. Agnieszka Dyrcz, pwd. M. Banasiak

 • „Betlejemskie Światło Pokoju”

        „W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.  Już  po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew”.  
        My również pragniemy uczestniczyć w tym wydarzeniu, dlatego dnia 20.12.2017r. o godzinie 10.35 gościliśmy  hm.Ryszarda Sobczaka i hm. Annę Cichawa, którzy  przybyli do Szkoły Podstawowej w Pieszczu, aby przekazać 3. Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej  Betlejemskie Światło Pokoju.  Pragnąc podzielić się ze wszystkimi przekazaliśmy BŚP Pani dyr Renacie Mazur -Wojciechowskiej, nauczycielom oraz mieszkańcom okolicznych miejscowości, dzieląc się radosną nowiną i przekazując wartości braterstwa i pokoju. 
             
                                                                       

    dh.A. Dyrcz, pwd. M. Banasiak

 • Betlejemskie Światło

  Informacja!


      Dnia 20.12.2017r. około godziny 11.00 przybędzie do nas Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie można odebrać do własnego znicza i zabrać do domu. 
      Życzymy wszystkim, aby Betlejemskie Światło Pokoju przyniosło miłość, radość, zdrowie i spokój  w tym szczególnym bożonarodzeniowym czasie oraz szczęście w Nowym Roku 2018.
                                                    3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki”
                                                                     

      dh.A. Dyrcz, pwd. M. Banasiak

 •     Wpatrzeni w blask Betlejemskiego Światła Pokoju otwierajmy nasze serca, otwierajmy nasze drzwi, spójrzmy przez okna naszych domów, szkół, kościołów, urzędów i nie odwracajmy naszych dłoni od drugiego człowieka, który jest w potrzebie, od biedy i nieszczęścia. Nadszedł czas, aby przesłanie z Betlejem dotarło do wszystkich z nową mocą, bowiem współczesny człowiek i świat potrzebuje tego Światła. Niech wrażliwość i przyzwoitość kierują naszym postępowaniem. Niech dzięki naszej wspólnej służbie spełnią się prośby o pomoc dla ubogich, o dach nad głową dla bezdomnych, o bezpieczeństwo dla rodzin, o dobre wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

  Drodzy instruktorzy, harcerze i zuchy – z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzę Wam dalszych sukcesów w pracy nad sobą, zapału i wytrwałości w nieustannym kształtowaniu i doskonaleniu własnej osobowości. Życzę wspaniałych, pełnych serdeczności i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego 2018 roku.

  hm. Barbara Sobczak

 • Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

            Szkoła Podstawowa w Pieszczu była gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Powiatu w Tenisie Stołowym. W zawodach uczestniczyły drużyny złożone z uczniów szkół podstawowych z rocznika 2005 i młodszych. W kategorii dziewcząt II miejsce w turnieju zdobył zespół z Pieszcza, który pokonał drużynę dziewcząt z SP nr 3 w Sławnie (5: 0), SP w Lejkowie (5: 0), SP w Niemicy (5:0). W ostatnim meczu nasze zawodniczki doznały porażki z zespołem SP nr 1 w Sławnie (2:3).

           Drużyna z Pieszcza wystąpiła w składzie: Gabriela Bukowska i Nikola Dziwisz.

  Najlepszą tenisistką turnieju została Nikola Dziwisz, która wygrała wszystkie indywidualne mecze wynikiem 3 : 0

  Tabela końcowa turnieju dziewcząt:

   

  Miejsce

          Nazwa szkoły

         I

  Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie

        II

  Szkoła Podstawowa w Pieszczu

       III

  Szkoła Podstawowa w Niemicy

       IV

  Szkoła Podstawowa w Lejkowie

        V

  Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławni

   

         

   

   

   

   

            

  kategorii chłopców rywalizowały cztery zespoły a ich ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

  Miejsce

       Nazwa Szkoły

       I

  Szkoła Podstawowa w Niemicy

      II

  Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie

      III

  Szkoła Podstawowa w Lejkowie

      IV

  Szkoła Podstawowa nr 3 w Sławnie

   

 • Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce

            Dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową w Pieszczu zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówce Dziewcząt.  Nasze zawodniczki awansowały do finału zawodów po wygranych meczach grupowych z drużynami z Gimnazjum w Darłowie, Szkołą Podstawową nr 3 w Sławnie i Gimnazjum w Malechowie. W meczu o pierwsze miejsce Pieszczanki uległy zespołowi dziewcząt z Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie.

          Zespół z Pieszcza wystąpił w składzie: Kaczyńska Dagmara, Macholl Nikola, Pawłowska Patrycja, Słodzińska Laura, Wal Inga, Chowaniak Oliwia, Hutman Julia, Kozdra Wiktoria, Lisek Julia, Mazurek Magdalena, Szwiec Oliwia, Zielonka Amanda.

   

                                                                                                                            A. Struś

 • Wigilia u 3.Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „Promyk"

  „Święta Bożego Narodzenia
   pachnące piernikiem i choinką, 
  rozbrzmiewające kolędą...
       

       Taka była wigilia w  3.Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej „ Promyki”, która odbyła się dnia 08.12. 2017r. Zuchy i harcerze, w pierwszej części spotkania przystapili do pieczenia pierniczków i przygotowania innych dań wigilijnych w zespołach zróżnicowanych wiekowo. Miło było patrzeć jak starsi wspierali młodszych. Wszystkim sprawiło to wiele radości. Póżniej nadszedł czas na przygotowanie światecznego stołu. Przez cały czas towarzyszyły nam kolędy, których słuchaliśmy i śpiewaliśmy. Gdy dołączyli do nas rodzice, wspólnie zasiedlismy do wigilijnego stołu, wysłuchaliśmy Ewangelii odczytanej przez dh Agnieszkę Dyrcz, złożyliśmy sobie życzenia. Po kolacji czas spędziliśmy na wspólnym śpiewaniu kolęd i pląsach. 
                                                                   

              Pwd, M. Banasiak, dh. A. Dyrcz


   

 •  „Świąteczna wizyta w Leśnym Dworku w Jarosławcu”


         Dnia 12.12. 2017r. wolontariusze, 3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki”( pwd.M. Banasiak) uczniowie kl. I i zespół teatralny ANIGAJ ( opiekun-J. Stempień), oraz uczniowie kl.II (opiekun- M. Ochocka -Gastół) z Zespołu Szkół w Pieszczu w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „ W różnorodności siła” udali się do Rodzinnego Domu Opieki „ Leśny Dworek” w Jarosłwcu ze świątecznym repertuarem. Zaprezentowaliśmy spektakl teatralny „ Pinokio” oraz kolędy i pastorałki. 
       Było nam bardzo miło, ponieważ wszyscy obecni właczyli się do wspólnego śpiewania kolęd i poczuliśmy niezwykłą atmosferę świąt. Czas upłynął nam bardzo szybko. Na pożegnanie złożyliśmy świąteczne życzenia: 
  „Zdrowia, radości, miłości i uśmiechu każdego dnia w nadchodzącym Nowym Roku 2018”.
       Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Halinie i Lesławowi Zieniewicz, za poczęstunek i słodkie upominki. Miło nam było gościć u Państwa.
                                                                                   

     pwd. Małgorzata Banasiak
   

 • „Z Metaforą pół żartem, pół serio”

       Pod takim właśnie hasłem dnia 7 grudnia 2017 roku szkolna grupa teatralna Metafora z Pieszcza przedstawiła IV w swoim dorobku „Kabareton”. Sięgając bowiem do historii grupy I pt.” Świeży powiew Metafory” odbył się w roku 2013. Rok później „Kabareton” nosił nazwę „ Metafora nie zna granic”  a w roku 2016 „ Z przymrużeniem oka”.

       W tym roku Metafora kolejny raz  udowodniła, że jeśli coś się robi z pasją, to musi się udać. Grupa wystąpiła w składzie: Patrycja Pawłowska, Dagmara Kaczyńska, Agnieszka Pszon, Julia Hutman, Magda Mazurek, Weronika Nowak, Amanda Zielonka, Kacper Surma- to weterani grupy i osoby, które dołączyły w bieżącym roku szkolnym: Inga Wal, Iga Nowakowska , Sebastian Surma i nasz nowy „techniczny” Adaś Sil- Rudzki .

       Uczniowie zaprezentowali cztery scenki kabaretowe, a ponieważ grupa lubi bawić się znanymi powszechnie tekstami, więc pierwszy skecz powstał na motywach baśni „Kopciuszek” i był uwspółcześnioną jego wersją. W kolejnym skeczu zwrócono uwagę publiczności na to, jak niebezpieczne jest zażywanie lekarstw bez uprzedniego przeczytania ulotki. A jak to się może skończyć w genialny sposób przedstawiła szalona i nieprzewidywalna Mariolka, w której postać wcieliła się Inga Wal. Kolejna scenka pod tajemniczym tytułem „Że ten teges…” była chyba najbardziej pół żartem, pół serio, a jej treść dotyczyła życia rodzinnego. Ostatni kabaret powstał na podstawie znanej tragedii Szekspira. Co ciekawe Metafora do tego utworu pt. „Romeo i Julia” sięgnęła już czwarty raz. Jednak tym razem reżyserka sztuki, Patrycja Pawłowska, starała się z pomocą widzów stworzyć to przedstawienie i udało się, choć efekt mógł być zaskakujący.

        Oklaski  i łzy wywołane śmiechem są najlepszym dowodem tego, że  początkujący aktorzy stanęli na wysokości zadania i zagrali swe role niemal jak profesjonaliści. Warto dodać, że ogromnym dystansem do siebie wykazali się uczniowie i nauczyciele, którzy wspaniale się bawili, bo wiedzą, że „ i śmiech niekiedy może być nauką, kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa”.

        Podsumowaniem „Kabaretonu” niech pozostaną słowa jednego z nauczycieli, który stwierdził:

   „najwspanialsze jest to, że widać, jak ci uczniowie bawią się tym, co robią”. I to jest prawda, bowiem jako opiekun jestem z nimi na każdej próbie, ale z niecierpliwością czekam zawsze na finalny występ, podczas którego otwieram oczy ze zdumienia, bo ci młodzi aktorzy dają wtedy z siebie 200% normy, a ile dodają od siebie, niech pozostanie naszą słodką tajemnicą…

              Już niedługo będzie możliwość obejrzenia kabaretonu na Facebooku. Serdecznie zapraszamy.

   

   

  Opiekun:

  Alicja Bukowska

   

      

   

      

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć