Kurs autobusu

tel. kom. 511-783-966

sekretariat@sppieszcz.pl

• Egzaminy gimnazjalne 2018 - Obrazek 1

Jak co roku uczniowie gimnazjalnej klasy III pisali Egzamin Gimnazjalny. Pierwszego dnia zmagali się z przedmiotami humanistycznymi – językiem polskim, wiedzą o społeczeństwie oraz historią. Drugiego dnia prezentowali wiedzę z bloku przyrodniczego, sprawdzano wiadomości z zakresu biologii, chemii, fizyki, geografii oraz królowej nauk matematyki. Trzeci dzień to zadania i praca z językami obcymi niemieckim oraz angielskim.

• Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. - Obrazek 1

Drużyna dziewcząt reprezentująca Szkołę Podstawowową w Pieszczu zajęła XI miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 17 kwietnia w Gryfinie z udziałem najlepszych zespołów wyłonionych w zawodach powiatowych województwa zachodniopomorskiego

Skład zespołu z Pieszcza: Amanda Zielonka, Patrycja Pawłowska, Nikola Macholl, Laura Słodzińska i Magdalena Mazurek (rezerwowa).

A. Struś

• Mistrzostwa Gminy Postomino w Mini Piłce Nożnej - Obrazek 1

W dniu 18 kwietnia 2018r w Szkole Podstawowej w Pieszczu zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Postomino w Mini Piłce Nożnej dla dziewcząt i chłopców z rocznika 2005 i młodszych.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech szkół podstawowych.

Wyniki rozgrywek dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Pieszczu

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Staniewicach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Postominie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarosławcu

Wyniki rozgrywek chłopców:

• „Mity” - Obrazek 1

17 kwietnia 2018  uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Pieszczu oraz z klas II-III gim obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie pt. „Mity”, który miał miejsce w Inkubatorze Technologicznym w Słupsku.

Znakomita charakteryzacja przeniosła nas na chwilę w świat mitów. Aktorzy wykazali się doskonałą grą aktorską, niejednokrotnie rozśmieszając widownie.  Rewelacyjne połączenie realiów antycznych ze współczesną rzeczywistością pozwoliło zrozumieć ponadczasowe treści, odkryć znaczenie związków frazeologicznych i wprowadzić w świat  wartości oraz tajniki  gry scenicznej.

•  - Obrazek 1

Wyniki konkursu "Ludolfina"

kategoria wiekowa I-V SP

I miejsce Adam Lisek- zapamiętał ponad 150 cyfr po przecinku

II miejsce Piotr Mordal- zapamiętał ponad 100 cyfr po przecinku

III miejsce Maciej Pieniążek- zapamiętał ponad 60 cyfr po przecinku

kategoria wiekowa VI-III gim

I miejsce Klaudia Majrowska- zapamiętała ponad 320 cyfr po przecinku

II miejsce Amanda Zielonka- zapamiętała ponad 200 cyfr po przecinku

III miejsce Magdalena Mazurek- zapamiętała prawie 200 cyfr po przecinku

• WYRÓŻNIENIA W XV FINALE POWIATOWEGO KONKURSU LIRYKI MORSKIEJ - Obrazek 1

Dnia 27 marca 2018 roku w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie ogłoszono wyniki konkursu Złota Muszla .
    Głównym celem konkursu jest rozbudzenie wyobraźni literackiej młodzieży oraz uwrażliwienie na piękno przyrody naszej Małej Ojczyzny.
    W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów i klas VII z powiatu sławieńskiego. Jak co roku w konkursie również wzięli udział uczniowie szkoły w Pieszczu: Adrianna Zielonka , Iga Nowakowska, Julia Stępień, Radosław Piasecki, Agnieszka Pszon i Patrycja Pawłowska.

• Pasjonaci teatru - Obrazek 1

„Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom , jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są”. Dlatego grupa teatralna Metafora ze szkoły w Pieszczu od lat żyje teatrem i z pasją prezentuje efekty swojej pracy w szkole i  regionie.

W roku szkolnym  2017/ 2018 odbyło się już 7 przedstawień teatralnych i kabaretowych. Ostatnim z nich był występ grupy podczas IV Powiatowego Turnieju Miniatur Teatralnych w Sławnie, gdzie Metafora zajęła II miejsce. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali spektakl pt. „Nie ma róży bez kolców”, którego scenariusz powstał na motywach utworu „Mały Książę”. Uczniowie usłyszeli od jury wiele słów uznania za dobór muzyki i wyraz artystyczny. Ponadto wyróżniono i nagrodzono 2 uczniów za profesjonalną i wyrazistą grę aktorską, a byli to Kacper Surma w roli Małego Księcia i Julia Hutman w roli Próżnego.

•        Nocowanie w szkole - Obrazek 1

W nocy z 16.03 na 17.03.2018 r. najmłodsze dzieci z naszej szkoły, czyli dzieci z Oddziałów Przedszkolnych spędziły noc w szkole. Trzeba przyznać, że wykazały się ogromną odwagą, ponieważ dla niektórych maluchów była to pierwsza noc spędzona z dala od rodziców. Czas spędziliśmy na wspólnych zabawach, pieczeniu pizzy, robieniu Wielkanocnych Kartek i wieczornym seansie filmowym. Sobotni poranek zaczęliśmy od wspólnego śniadania i porządkowania sali, a wkrótce po tym przybyli stęsknieni rodzice.